To jest artykuł z cyklu "Alergie-baza wiedzy PTCA". Baza wiedzy o alergiach, to cykl kilkunastu artykułów, które będą w sposób przystępny ale też rzeczowy, przybliżać wiedzą o alergiach i układzie immunologicznym. Zapraszamy o lektury!

Jakie są rokowania dla alergików ?

Generalnie, ludzie z alergiami mają całkiem niezłe rokowania. Wiele dzieci „wyrasta” z alergii wraz  z upływem czasu, szczególnie dotyczy to alergii na żywność i leki, takie jak penicylina. Z drugiej strony, alergie mogą rozwijać się w każdym wieku. Wg stanu wiedzy na dziś, alergie nie powinny wpływać na średnią długość życia, a przy właściwym leczeniu większość osób z alergiami powinna utrzymywać akceptowalny komfort i jakość życia.

Powstają też organizacje, które za cel biorą sobie walkę edukacyjną oraz pracę na rzecz pacjentów dotkniętych chorobami atopowymi oraz alergiami. Takim przykładem jest nasze Stowarzyszenie. Jeżeli nasze cele są Tobie bliskie i chcesz przyłączyć się do naszej inicjatywy..zostań Członkiem PTCA! To nic nie kosztuje, a zyskać można sporo. Klikając w TEN link, możesz zawnioskować o członkostwo w PTCA - zapraszamy serdecznie.

 

Czytaj więcej:

 

  >> Czym jest alergia?

 

 

 

  >> Co powoduje alergie?

 

 

 

  >> Kto jest narażony na alergie i dlaczego?

 

 

 

  >> Jakie są powszechne rodzaje stanów alergicznych i jakie są główne objawy alergii?

 

 

 

  >> Gdzie znajdziemy alergeny?

 

 

 

  >> Jak diagnozuje się alergie?

 

 

 

  >> Jacy specjaliści zajmują się alergikami?

 

 

 

  >> Jakie są opcje leczenia i leki na alergie?

 

 

 

  >> Czy istnieją domowe sposoby na alergie?

 

 

 

 

  >> Czy można zapobiegać alergiom?

 

 

Udostępnij stronę znajomym