„ABC atopii”- poradnik dla opiekunów i pedagogów

Edukacja medyczna
Data: 29.01.2019 godz. 00.00

Poradnik ABC Atopii

ABC ATOPII. Poradnik dla opiekunów i pedagogów – wspólny projekt PTCA i marki Eau Thermale Avène.

Choć ferie zimowe w pełni, już teraz pragniemy pochwalić się nowym materiałem edukacyjnym stworzonym we współpracy z marką Eau Thermale Avène. Poradnik ABC ATOPII skierowany jest do rodziców dzieci z chorobami przewlekłymi (głownie atopowe zapalenie skóry i alergie) oraz kadry wychowawczej w przedszkolach i szkołach. To lektura dla wszystkich tych, którym leży na sercu prawidłowa opieka nad dzieckiem przewlekle chorym w placówce dydaktycznej. Zapytaj o książeczkę swojego lekarza prowadzącego!

Mamy dla Was również Poradnik w wersji PDF. Elektroniczną wersję „ABC Atopii” otrzymują wszyscy Członkowie PTCA oraz subskrybenci Newslettera PTCA. Jeśli nie jesteś Członkiem PTCA, zasubskrybuj Newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatną wersję pdf Poradnika.

Wspólnie z marką Eau Thermale Avène

Z ogromną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce materiał, w którym staraliśmy się zebrać i przekazać nasze wieloletnie doświadczenia związane z opieką nad dziećmi dotkniętymi atopowym zapaleniem skóry (AZS). 

Poprzez wspólne działanie i doświadczenia, wiemy jak ważną rolę w życiu i rozwoju dzieci odgrywa edukacja. Dlatego też zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o zapoznanie się z tym opracowaniem, a także przekazanie go tym osobom, dla których zawarta w nim wiedza może by przydatna – opiekunom i rodzicom dzieci z AZS, nauczycielom, pedagogom i wszystkim innym, którzy zajmują się dziećmi atopowymi.

Będziemy zaszczyceni jeśli będą Państwo wracać do tego materiału, za każdym razem gdy pojawią się wątpliwości czy pytania, które siłą rzeczy pojawić się muszą w niezmierne trudnej roli, jaką jest opieka nad pacjentem atopowym. Zachęcamy też do odwiedzania naszego portalu, pod adresem www.ptca.pl, gdzie znajdą Państwo sporo porad, informacji i artykułów. Mamy nadzieję, że prowadzona przez PTCA strona stanie się dla Państwa wartościowym źródłem wiedzy. Wierzymy, że poprzez wspólne starania, edukację i wymianę doświadczeń, możemy sprawić, że dzieci, bez względu na to, czy dotknięte lekką, umiarkowaną czy też ciężką postacią AZS, będą miały równe szanse rozwoju, optymalnego wykorzystania ich potencjału i zapewniony komfort życia, jakimi cieszą się ich zdrowi rówieśnicy.

Dziękujemy też Firmie Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique Polska, właścicielowi marki Eau Thermale Avène i emolientów serii Xera Calm A.D, bez której powstanie tej bezpłatnej wersji Poradnika nie byłoby możliwe. Wiedza dermatologiczna, wysoko tolerowane, bezpieczne i przebadane w warunkach klinicznych formuły produktów do każdego rodzaju skóry wrażliwej, w tym atopowej, wpisane są nierozerwalnie w DNA marki Eau Thermale Avène, której najważniejszym ogniwem jest Woda termalna o niezwykłych właściwościach, stanowiąca podstawę terapii prowadzonej w bliskim sąsiedztwie swojego źródła na Południu Francji. To właśnie do Uzdrowiska w Avène zapraszamy co roku najmłodszych pacjentów atopowych i ich rodziny na trzytygodniową kurację. Rozumiemy bowiem jak ważne jest budowanie świadomości chorób skóry, edukacja oraz odpowiednie doradztwo w tym zakresie, bo pacjent jest w centrum wszystkich naszych działań.

Laboratoria Pierre-Fabre Dermo-Cosmetique zostały stworzone przez farmaceutę i wizjonera, Pana Pierre’a Fabre’a, który na długo przed innymi zrozumiał, że stan skóry ma ogromny wpływ na poczucie szczęścia każdego z nas.

W imieniu PTCA, firmy Pierre-Fabre i marki Eau Thermale Avène, zapraszamy więc Państwa do zapoznania się z lekturą Poradnika i liczymy, że dzięki niej, codziennemu trudowi życia z AZS towarzyszyć będzie wiele chwil szczęścia.

 

Zarząd Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych 

Eau Thermale Avène, właściciel Xera Calm A.D

Komentarze

Dodaj komentarz