29 września odbyło się bezprecedensowe wydarzenie. Podczas 1. Interdyscyplinarnej Akademii Atopii w Gdańsku (konferencja medyczna), Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych, przeprowadziło transmisję online z części wydarzenia. Mamy zapis!

Pierwszy przekaz online z części konferencji medycznej to niewątpliwie przełom i efekt bardzo dobrej współpracy Zarządu PTCA oraz Rady Naukowej Stowarzyszenia. Na czele Rady Naukowej PTCA, stoi jej Przewodniczący, Pan Profesor Roman Nowicki, szef katedry dermatologii, alergologii i wenerologii, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Pod patronatem tej uczelni medycznej, w Gdańsku  w dniu 29 września odbyła się Pierwsza Interdyscyplinarna Akademia Atopii. To wydarzenie miało również bezprecedensowy charakter, gdyż po raz pierwszy w historii tematyka całej Konferencji medycznej, poświęcona była wyłącznie chorobom atopowym.

I właśnie podczas tego wydarzenia, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych we współpracy z Przewodniczącym Rady Naukowej (Profesor Roman Nowicki) oraz przy wsparciu Firmy BestMedicalBrands ( internetowy sklep dla atopików i alergików www.bestmedicalbrands.com), przeprowadziło w Grupie Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS, transmisję na żywo z panelu pt.: "Spotkanie On-line kadry medycznej z rodzicami dzieci atopowych". W niekonwencjonalny sposób doszło do komunikacji lekarzy oraz rodziców zarejestrowanych w Grupie Wsparcia.

Podczas transmisji online, rodzice na żywo oglądając referujących lekarzy, mogli w komentarzach zadawać różne pytania na tematy związane z chorobami atopowymi, a przedstawiciele kadry medycznej na bieżąco odpowiadali na te pytania.

Pytania odczytywał oraz moderował dyskusję, Pan Profesor Roman Nowicki. Na pytania rodziców odpowiadały Panie:

Docent Aleksandra Suchanek

Doktor Elżbieta Wilkowska

Mamy też zapis przekazu na żywo, który można obejrzeć w kanale Youtube  PTCA "AtopiaTV". Aby obejrzeć zapis transmisji, kliknij w TEN LINK lub kliknij poniżej w logo "AtopiaTV"

Dziękujemy kadrze medycznej oraz rodzicom za uczestnictwo i aktywność w tym niekonwencjonalnym, bezprecedensowym wydarzeniu i już odliczamy dni do kolejnego tego typu wydarzenia!

Do zobaczenia Online

>>> Podobał się artykuł ? Sprawdź nasz kwartalnik "Atopia" - wszystkie numery, bezpłatnie do pobrania TUTAJ

>>> Chcesz więcej informacji i benefitów od PTCA? Zostań Członkiem PTCA (członkostwo jest bezpłatne). Zarejestruj się  TUTAJ

Udostępnij stronę znajomym