Zapis przekazu online z konferencji medycznej

Edukacja medyczna
Data: 01.10.2017 godz. 00.00

29 września odbyło się bezprecedensowe wydarzenie

Podczas 1. Interdyscyplinarnej Akademii Atopii w Gdańsku (konferencja medyczna), Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych, przeprowadziło transmisję online z części wydarzenia. Mamy zapis!

Pierwszy przekaz online z części konferencji medycznej to niewątpliwie przełom i efekt bardzo dobrej współpracy Zarządu PTCA oraz Rady Naukowej Stowarzyszenia. Na czele Rady Naukowej PTCA, stoi jej Przewodniczący, Pan Profesor Roman Nowicki, szef katedry dermatologii, alergologii i wenerologii, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Pod patronatem tej uczelni medycznej, w Gdańsku w dniu 29 września odbyła się Pierwsza Interdyscyplinarna Akademia Atopii.

To wydarzenie miało również bezprecedensowy charakter, gdyż po raz pierwszy w historii tematyka całej Konferencji medycznej, poświęcona była wyłącznie chorobom atopowym.

I właśnie podczas tego wydarzenia, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych we współpracy z Przewodniczącym Rady Naukowej (Profesor Roman Nowicki) oraz przy wsparciu Firmy BestMedicalBrands (internetowy sklep dla atopików i alergików www.bestmedicalbrands.com), przeprowadziło w Grupie Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS, transmisję na żywo z panelu pt.: „Spotkanie On-line kadry medycznej z rodzicami dzieci atopowych”. W niekonwencjonalny sposób doszło do komunikacji lekarzy oraz rodziców zarejestrowanych w Grupie Wsparcia.

Podczas transmisji online, rodzice na żywo oglądając referujących lekarzy, mogli w komentarzach zadawać różne pytania na tematy związane z chorobami atopowymi, a przedstawiciele kadry medycznej na bieżąco odpowiadali na te pytania. Pytania odczytywał oraz moderował dyskusję, Pan Profesor Roman Nowicki. Na pytania rodziców odpowiadały Panie: Docent Aleksandra Suchanek, Doktor Elżbieta Wilkowska.

Mamy też zapis przekazu na żywo, który można obejrzeć w kanale Youtube  PTCA „AtopiaTV„. Aby obejrzeć zapis transmisji, kliknij w TEN LINK lub kliknij poniżej w logo „AtopiaTV”

Dziękujemy kadrze medycznej oraz rodzicom za uczestnictwo i aktywność w tym niekonwencjonalnym, bezprecedensowym wydarzeniu i już odliczamy dni do kolejnego tego typu wydarzenia!

Komentarze

Dodaj komentarz