Forum atopowe dla członków PTCA

2018-03-19

W ramach naszego Portalu, ruszyło oficjalne „forum atopowe” dla Członków Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszej społeczności

Aktywność naszej społeczności, na dzień dzisiejszy skupia się głównie wokół 2 dwóch zamkniętych „fejsbukowych” Grup Wsparcia, dla rodziców dzieci z AZS oraz dla atopików dorosłych. Nasza społeczność co prawda skupia już ponad 30 tysięcy użytkowników i wg statystyk ponad 80% członków Grup, to członkowie aktywnie uczestniczący w dyskusji, to wg nas grupy fejsbukowe ze swoją charakterystyką nie są idealnym narzędziem do realizowania naszej polityki edukacyjnej i nie gwarantują 100% rzetelności źródeł, nie są w stanie też w pełni chronić użytkowników przed niechcianą sprzedażą bezpośrednią, nieuprawnioną diagnostyką czy niedozwolonymi poradami o charakterze medycznym, inicjowanymi przez osoby bez wykształcenia i odpowiedniego przygotowania medycznego.

Bardzo się staramy „trzymać poziom”, w naszych grupach w zasadzie pełnoetatowo pracuje grupka 9 administratorów, przy czym intensywny wzrost użytkowników, proces ten mocno komplikuje. Zważywszy też na niepewność infrastruktury oraz zmiany strategii i pomysłów przez dostawców narzędzi social media, można domniemywać, że przyszłość jest niepewna. Nagły zwrot w strategii podmiotu trzeciego, na działalność którego my jako społeczność nie mamy żadnego wpływu, sprawia, że dla ciągłości naszej polityki współdziałania i wzajemnego wsparcia, niezbędne jest „zabezpieczanie tyłów”.

W naszym odczuciu, trochę zapomniana i porzucona (z różnych względów), formuła internetowych forów tematycznych, może być narzędziem przydatnym i dopasowanym do naszych potrzeb. Dlatego też zbudowaliśmy dla Was w ramach Portalu PTCA infrastrukturę Forum Dyskusyjnego. Mamy nadzieję, że taka formuła przypadnie Wam do gustu, że się przekonacie i wszyscy będziemy z tego czerpać korzyści. Mamy niepowtarzalną szansę na ułatwienie nowym użytkownikom wyszukiwanie potrzebnych tematów, a dla „starszych stażem” członków naszej społeczności, mielibyśmy opcję likwidacji irytujących, powtarzających się kilkukrotnie w ciagu dnia tych samych pytań…Omawiane tematy mogłyby być potraktowane głębiej i „porządniej”. Charakterystyka grup fejsbukowych, nie pozwala nam na zarządzanie contentem w taki sposób aby treści istotne, ważne lub z dużym ładunkiem merytorycznym, była zawsze widoczne i łatwe do odnalezienia. Mechanika działania Grup jest taka, że mamy do czynienia z pełzającą tabloizacją, co przejawia się tym, że promowane są treści o charakterze emocjonalnym, w atmosferze „afery” czy też treści mocno kontrowersyjne, co do zasady. Wg nas Forum dyskusyjne jednak promuje treści merytorycznie dobre oraz wartościowe…

Ale zobaczmy, kto wie. Tak czy inaczej, warto spróbować, dlatego gorąco zachęcamy do aktywności na forum, z czasem sami się przekonamy czy taka formuła nam odpowiada czy też nie.Nasze Atopowe Forum dostępne jest z zakładki menu górnego „Dzień Dobry!” lub też możecie przejść do Forum, klikając w poniższy link. Zalogowanie w Portalu PTCA jest równoznaczne z logowaniem na Forum i odwrotnie-poprzez kartę Forum, możecie się zalogować w całym serwisie PTCA. Zapraszamy i czekamy na Wasze opinie!

Dodamy jeszcze, że pojawiła się tez nowa funkcjonalność. Spójrzcie na dół artykułu. Od teraz macie możliwość komentowania artykułów zamieszczanych w portalu PTCA i dodatkowo takie komentarze, możecie też udostępniać na Swoich fejsbukowych tablicach.

Komentarze

Dodaj komentarz