Rękawiczki dermatologiczne-dlaczego warto i jakie wybrać

Rękawiczki dermatologiczne-dlaczego warto?

2024-01-24

Materiał reklamowy.

Pacjenci cierpiący na atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, egzemy lub inne dermatozy, borykają się z problemem dokuczliwego świądu, podrażnieniami zaostrzonej miejscowo-chorobowo zmienionej skóry  i lub zmianami na tle alergicznym.

Czasami, szczególnie u dzieci starszych i dorosłych występuje dodatkowy problem psychospołeczny wynikający z braku akceptacji swojego wyglądu oraz braku akceptacji z otoczenia.

Z kolei opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym, często zastanawiają się w jaki sposób zabezpieczyć skórę rak swoich pociech, szczególnie podczas zabaw i „robótek ręcznych” w placówce. Bezpośredni kontakt wrażliwej skóry alergicznej lub atopowej rąk z plasteliną, farbkami, barwnikami, klejami i tym podobnymi materiałami jest problematyczne i może być przyczyną zaostrzenia przebiegu choroby i dodatkowych podrażnień i stanów zapalnych.

Jakie rękawiczki wybrać?

Co do zasady, materiały stosowane do produkcji idealnych rękawiczek dermatologicznych, powinny być po pierwsze przewiewne, po drugie wykonane z możliwie delikatnych tkanin. Przy wyborze rękawiczek dermatologicznych powinniśmy też zwrócić uwagę na elementy, które mogą być dyskusyjne, a więc szwy. W miarę możliwości warto zastanowić się nad wersją „bezszwową” lub wersją rękawiczek uszytych w ten sposób, aby szwy znajdowały się na zewnątrz. Rękawiczki bezszwowe co do zasady będą droższe i mniej trwałe. Także wg nas optymalnym wyborem będą rękawiczki ze szwami na zewnątrz.

Ze względu na charakterystykę skóry alergicznej czy atopowej, byłoby dobrze, gdyby wybierany przez nas produkt legitymował się stosownymi certyfikatami, poświadczającymi „hipoalergiczność”, co może zminimalizować ryzyko podrażnień i potencjalnych alergii w kontakcie z rękawiczkami.

 

Rękawiczki dermatologiczne granberg z certyfikatemNasza rekomendacja

Biorąc powyższe założenia/wymagania pod uwagę i w oparciu o dostępne na polskim rynku rozwiązania, skłaniamy się ku wyborowi dermatologicznych rękawiczek Bamboo, marki Granberg.

Te wykonane z super miękkiej tkaniny bambusowej rękawiczki, doskonale ochronią skórę przed drapaniem oraz skutecznie zapobiegną zaostrzeniom, włączając zakażenia bakteryjne skóry (np. gronkowcem złocistym). Stosowanie rękawiczek, które posiadają również pozytywną certyfikację Norweskiego Stowarzyszenia Astmy i Alergii – oprócz zabezpieczenia mechanicznego skóry rąk, pomoże również w codziennej pielęgnacji poprzez wydłużenie działania emolientów i kremów oraz wzmocnienie działania leku na skórę.

Rękawiczki Bamboo zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci, są bardzo precyzyjnie wykonane i dopasowane (aż 4 różne rozmiary w zakresie 3-10 lat) oraz w 3 rozmiarach (S,M,L) również dla dorosłych.

Rękawiczki dzięki użyciu 5% Lycra (pozostałe 95% to włókna bambusowe), są idealnie dopasowane i niezwykle miłe w dotyku i dają bardzo duży komfort noszenia. Dodatkowo dzięki ujemnemu współczynnikowi termicznemu włókien bambusowych, noszący odczuwa przyjemny „chłód” na skórze ( jest to bardzo istotne w aspekcie upalnego lata)- dzieci je uwielbiają!

Rękawiczki Bamboo są produktem najwyższej klasy, bezpieczne dla alergików i co najważniejsze z zadeklarowaną zawartością włókien bambusa aż 95%  -co jest ewenementem wśród dostępnych na rynku tego typu produktach.

 

Jak stosować rękawiczki Bamboo?

–    zakładane na noc – chronią skórę, ograniczają skutki drapania;

–    zakładane na warstwę kremu/emolientu/maści – wydłużają ich działanie, pozostawiając skórę miękką i nawilżoną;

–    stosowane regularnie – wykorzystują bakteriobójcze właściwości włókien bambusowych;

–    są wytrzymałe i można je prać w pralce w temp. do 60 st. C-dzięki czemu pacjenci mogą je nosić na co dzień i używać przy dowolnych pracach/zabawach, bez ryzyka podrażnień, zaostrzenia zmian czy też uruchomienia mechanizmu alergii kontaktowej;

–    malowanie, rysowanie, zabawy w piaskownicy, zabawy w otoczeniu substancji potencjalnie drażniących kontaktowo itp.;

–    dorosłe osoby mogą używać rękawiczek dermatologicznych w zakresie wzmocnienia oraz wydłużenia działania różnego rodzaju zabiegów na skórze dłoni (nawilżające, natłuszczające, złuszczające, regenerujące itp.)

Gdzie kupić dermatologiczne rękawiczki Bamboo?

Oryginalne rękawiczki dermatologiczne Bamboo od Granberg, możecie zakupić aktualnie w promocji w sklepie internetowym naszego Partnera Wspierającego, pod adresem: www.sklepatopika.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz