Dziś rusza akcja edukacyjna „Edupiątek”!

Edukacja medyczna
Data: 07.06.2019 godz. 00.00

Edukacja oraz dostęp do rzetelnej wiedzy z zakresu leczenia chorób atopowych i pielęgnacji to bardzo ważny element leczenia. Dziś w naszej Grupie Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS i alergiami, rusza akcja PTCA pod nazwą 'EDUpiątek”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i pacjentów oraz realizując główny cel statutowy, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych postanowiło uruchomić akcję edukacyjną pod wspólną nazwą „EDUpiątek”. Akcja startuje dziś o godzinie 11.00 w zamkniętej Grupie Wsparcia prowadzonej pod patronatem PTCA w medium społecznościowym Facebook. Do wspomnianej Grupy można wejść klikając poniższy link:

Wnioskuję o wejście do Grupy Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS i alergiami

O czym będzie?

Regularnie, co drugi piątek będziemy się spotykać pod wspólnym postem i dyskutować o wszystkim co jest związane z leczeniem chorób atopowych oraz szeroko-pojętą pielęgnacją pacjenta. Będziemy prezentować najnowsze trendy w leczeniu, zapraszać gości, specjalistów, lekarzy i dostarczać odnośniki do rzetelnych źródeł wiedzy.

Jak to będzie działać w praktyce?

W każdy co drugi piątek miesiąca, począwszy od dziś, o godzinie 11.00 pojawi się post z grafiką charakterystyczną dla Akacji (taka jak w obrazku do tego artykułu). Pod tym postem będziemy dyskutować na „tematy tygodnia”, które zostaną opublikowane na grafice. W każdej edycji „EDUpiątek” (kolejne edycje będą oznaczone hasztagiem i kolejnym numerem np. EDUpiątek #1, EDUpiątek #2 itd), moderatorem będzie zaproszony specjalista z danej dziedziny, który będzie odpowiadał na pytania dyskutujących. Zakładamy, że każda edycja 'EDUpiątku” będzie miała swojego „sponsora” oraz dla każdej z edycji zostaną przygotowane nagrody-niespodzianki dla uczestników dyskusji. W każdej edycji, zaproszony gość, będzie do Waszej dyspozycji w godzinach od 11.00 do 13.00. Po tym czasie dyskusja może nadal funkcjonować z udziałem komentujących i zacząć żyć własnym życiem.

Startujemy już dziś!

W pierwszej edycji akcji 'EDUpiątek” zajmiemy się dwiema bardzo istotnymi terapiami stosowanymi w leczeniu objawowym AZS a mianowicie 1) Metodą Mokrych Opatrunków (WWT) oraz 2) Kąpielami w roztworze podchlorynu sodu (bleach baths). 

 


 

Sponsorem EDUpiątek #1 jest firma BestMedicalBrands (właściciel sklepu dla atopików i alergików, prowadzonego pod adresem www.bestmedicalbrands.com)

Moderatorem i specjalistą tej edycji jest Hubert Godziątkowski-Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych

Zapraszamy do udziału w Akcji!

Komentarze

Dodaj komentarz