S.O.S. Medical z linii Emotopic Bacteria Control – mamy wyniki testowania!

2022-12-28

Zakończyliśmy projekt testowania Preparatu S.O.S. MEDICAL z linii EMOTOPIC BACTERIA CONTROL. Pora podzielić się jego wynikami!

Preparat S.O.S. MEDICAL do twarzy i ciała z linii EMOTOPIC BACTERIA CONTROL to wyrób medyczny przeznaczony do łagodzenia zmian skórnych w przebiegu atopowego zapalenia skóry. Preparat widocznie łagodzi nasilone objawy AZS, takie jak: zmiany zapalane, podrażnienie, zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry. Można go stosować od 4. miesiąca życia.

W grudniu bieżącego roku odbył się projekt testowania Preparatu S.O.S. MEDICAL z linii EMOTOPIC BACTERIA CONTROL. W ramach projektu Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych udział wzięło 100 osób (wybranych spośród członków PTCA), do których wysłano pełnowartościowy produkt. Test trwał 14 dni. Po upływie tego czasu, uczestników poproszono o uzupełnienie ankiety opiniującej testowany preparat. Łącznie zebrano 95 odpowiedzi. 

Znaczną częścią ankietowanych, bo blisko 64%, były kobiety. Niemal 58% wszystkich testujących stanowiły osoby w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat. Do przeważających problemów skórnych u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry: świąd, zaczerwienienie i szorstkość.

Opinii było wiele i za wszystkie serdecznie dziękujemy. Poniżej pragniemy przedstawić Wam najważniejsze wnioski:

 

Zgodnie z powyższym wykresem aż 75% testujących zauważyło poprawę stanu skóry już w pierwszym tygodniu stosowania produktu. Warto podkreślić, że 16% ankietowanych zaobserwowało poprawę już po pierwszym zastosowaniu.

Wśród testujących przeważała grupa osób, u których wcześniej występował świąd skóry (86%). Pozytywne zmiany po zastosowaniu preparatu EMOTOPIC zauważyło aż 85% ankietowanych.

Przed przystąpieniem do testu suchość skóry obserwowało blisko 84% osób biorących udział w akcji. W efekcie stosowania preparatu EMOTOPIC u 81% testujących dolegliwość zmniejszyła się, co potwierdza nawilżające i zmniejszające suchość naskórka działanie emolientu.

Przed rozpoczęciem akcji, u 84% ankietowanych występowało zaczerwienienie skóry. Stosowanie preparatu EMOTOPIC przyniosło poprawę w tym aspekcie u znaczącej większości testowanych, bo aż u 80%.

Połowa ankietowanych zaznaczyła, że do ich problemów skórnych należało również pieczenie. U 75% po zastosowaniu Preparatu S.O.S. MEDICAL dolegliwość ta złagodniała lub znacząco złagodniała.

W odpowiedzi na pytanie o nawilżenie skóry po zastosowaniu wyrobu EMOTOPIC, ponad 90% osób potwierdziło silnie nawilżające działanie preparatu, przyznając, że ich skóra jest bardziej nawilżona w porównaniu do stanu sprzed testów lub wręcz bardzo nawilżona. Tylko 6% odpowiadających nie zauważyło różnicy.

Na sam koniec, cytujemy kilka opinii, które otrzymaliśmy wraz z ankietami nt. testowania Preparatu S.O.S. MEDICAL do twarzy i ciała (pisownia oryginalna):

 

Córeczka miała od bardzo dawna krostki koło noska, swędzące i bolące. Już po 3 dniach smarowania Emotopic Bateria Control zauważyłam że są mniej widoczne, a córeczka się nie skarży na ból i swędzenie. Po 10 dniach krostki zniknęły. Doskonały produkt. U nas już będzie stosowany  na stałe. Bardzo dziękuję za możliwość przetestowania.

 

Krem jest bardzo wydajny. Super konsystencja. Naprawdę potrzeba go niewiele na skórę.

 

Krem jest wyjątkowy, ponieważ tworzy silną matową powłokę, która nie powoduje zapychania ani odczucia zatłuszczenia. Jest bardzo dobry, można nim posmarować dłonie i za 30 sekund nałożyć rękawiczki. To samo tyczy się szyi i twarzy. Na zimny wiatr jest bardzo dobrym nieprzepuszczalnym preparatem, który blokuje skórę przed wysuszeniem jak i w drugą stronę, nie dopuszcza zimnego suchego powietrza.

 

Produkt znacząco poprawił skórę mojego dziecka, ma świetną konsystencję, dobrze się rozsmarowuje, z pewnością będziemy do niego wracać. Dziękujemy za możliwość testowania.

 

Więcej o produktach Emotopic na stronie : www.emotopic.pl

Komentarze

Dodaj komentarz