Start projektu #SOSATOPIA! II. edycja

Aktywności Projektu #SOSatopia!
Data: 18.01.2021 godz. 00.00

Zapowiedź drugiej odsłony Projektu wsparcia dla pacjentów i opiekunów dzieci z AZS- #SOSatopia!. Sprawdź jakie wsparcie dla Członków PTCA przygotowaliśmy!


Rusza kolejna odsłona Projektu #SOSatopia! 

Z przyjemnością informujemy, że w ciągu kilku następnych dni startujemy z kolejną odsłoną projektu wsparcia pacjentów oraz opiekunów dzieci z atopowym zapaleniem skóry w dobie koronawirusa. Zwyczajowo już Projekt będzie skierowany do Członków Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). Jeśli jeszcze nie jesteś Członkiem PTCA-a chcesz korzystać z dowolnego wsparcia w ramach projektu, zapisz się koniecznie! To nic nie kosztuje. Elektroniczną deklarację członkowską znajdziesz w tym linku.

Co w projekcie?

W tej odsłonie #SOSatopia! proponujemy trzy różne aktywności, będzie coś dla zdrowia, ducha i kieszeni.

 

 

W pierwszej kolejności wystartujemy z telemedycyną i dermatologią

Członkowie PTCA, którzy zakwalifikują się do tej części projektu, otrzymają od nas kody uprawniające do darmowej teleporady medycznej. Mamy dla Was 80 bezpłatnych wizyt dermatologicznych online do wykorzystania dla siebie lub dziecka. Teleporady będą prowadzone przez wybitny zespół dermatologów z Dermokliniki w Łodzi, prowadzonej pod przewodnictwem Pań Profesor Joanny Narbutt (Krajowa Konsultant Dermatologi i Wenerologii) oraz Aleksandry Lesiak.  Obserwujcie stronę www PTCA i profil fejsbukowy PTCA-niebawem ogłosimy nabór do tej części projektu!

 

 

 

W kolejnej części projektu zadbamy nieco o Wasze kieszenie i bezpieczeństwo. Część wsparcia produktowa, przewiduje, że kolejne 80 rodzin zakwalifikowanych do wsparcia produktowego, zostanie wyposażona w 2-miesięczny zapas profesjonalnych i certyfikowanych preparatów do dezynfekcji powierzchni płaskich AZO Spray 70% IPA.  Wspomniane preparaty można używać w domu, szkole, przedszkolu do przemywania stołów, urządzeń, poręczy, klamek, pulpitów wind, klawiatur komputerowych itp. Oferowane płyny dezynfekcyjne posiadają certyfikat badań klinicznych potwierdzających neutralizację patogenów w tym wirusów z rodziny koronawirusów-już 15 sekund po użyciu.

I teraz coś dla ducha i komfortu życia całej atopowej rodziny. W tej części projektu zajmiemy się sferą psychologiczną. Zbudujemy profesjonalną Grupę Wsparcia Psychologicznego „Życie z atopią”. Dziewięciu uczestnikom Grupy (Pacjenci dorośli lub dorośli opiekunowie dzieci) zaproponujemy nieodpłatnie po dwie  1- godzinne konsultacje psychologiczne online jeden-na-jeden z psychologiem. W dalszej części projektu, dziewięciu uczestników będzie przez kolejne 12 tygodni (zajęcia 1 raz w tygodniu) brało udział w 1,5 godzinnych zajęciach grupowych z doświadczonym psychologiem. O szczegółach projektu, zasadach rekrutacji będziemy informować w oddzielnych komunikatach na profilu FB PTCA

 


 

Organizator projektu #sosatopia!:

Projekt dzięki wsparciu finansowemu:

 

Obserwujcie stronę www i profil FB PTCA – tu niebawem będziemy informować o rekrutacji do kolejnych aktywności projektu #sosatopia!

Komentarze

Dodaj komentarz