Test kremu Emotopic mamy wyniki!

Wsparcie produktowe
Data: 04.12.2020 godz. 00.00

Zakończyliśmy projekt testowania Kremu emolientowego, kojąco-zmiękczającego EMOTOPIC. Oto jak oceniliście produkt…

Z końcem listopada bieżącego roku, zakończyliśmy projekt testowania kremu kojąco-zmiękczającego EMOTOPIC. W ramach projektu PTCA, 100 atopowych rodzin (wybrani spośród Członków PTCA), otrzymało bezpłatnie do testowania emolient. Po dwutygodniowym okresie od dostawy wyrobu medycznego EMOTOPIC, „testerzy” wypełnili elektroniczne ankiety opiniujące testowany preparat. Łącznie zebraliśmy 115 odpowiedzi (u tylu osób testowano krem).

Ocena ogólna

Choć w ankietach pytaliśmy o wiele rzeczy, to jednak skupmy się na tych najistotniejszych. Jak ukształtowała się odpowiedź na pytanie o ogólną ocenę produktu?

Zgodnie z powyższym wykresem, prawie 90% testujących oceniło krem EMOTOPIC „Zdecydowanie pozytywnie” lub „Raczej pozytywnie”. Tylko 10 osób spośród 115 oceniło produkt neutralnie (ani pozytywnie, ani negatywnie), natomiast ani jedna osoba nie oceniła produktu jednoznacznie negatywnie.

Okres testowania i częstotliwość aplikacji

Zdecydowana większość użytkowników testowała emolient przez minimum 8, a maksimum 14 dni (prawie 43%). 37% testujących, aplikowała krem przez okres jednego tygodnia, a co dziesiąty testujący zakończył pielęgnację emolientem po 3 dniach stosowania.

Przeważająca większość testujących (ponad 63%), aplikowała emolient na skórę co najmniej 2 razy dziennie. U 26 osób aplikowano emolient trzy razy dziennie, a strategię smarowania jeden raz dziennie, przyjęło 15 osób.

Leczenie farmakologiczne i miejscowe glikokortykosteroidy

Wyniki ankiet wskazały, że prawie 60% pacjentów pomimo prowadzenia standardowego reżimu emolientowego, nie jest w trakcie ani też po zakończonym leczeniu farmakologicznym lub miejscowej terapii sterydowej.

Pozostałe 40% pacjentów zadeklarowało, że jest w trakcie terapii farmakologicznej lub po jej zakończeniu. Głosy w tej grupie rozłożyły się równomiernie czyli po ok. 20% odpowiednio dla osób w trakcie lub po leczeniu. Wśród osób, które zadeklarowały, że są po leczeniu farmakologicznym lub miejscowej terapii sterydowej, największą grupę stanowią pacjenci (nieco ponad 20%), którzy zakończyli leczenie na ok. 1 miesiąc przed rozpoczęciem testowania wyrobu medycznego EMOTOPIC.


Wiek testujących oraz główne problemy terapeutyczne

Pewnie nie jest to wielkim zaskoczeniem, że prawie połowa osób, u których testowaliście EMOTOPIC to dzieci z przedziału wiekowego pomiędzy pierwszym, a szóstym rokiem życia. Sporą grupę wśród testujących (25 osób) stanowili pacjenci dorośli z przedziału wiekowego 26-35 lat.


Wśród testujących pacjentów przeważała grupa osób dotkniętych atopowym zapaleniem skóry (73%). Ta Grupa jako główne problemy wskazywała na zaczerwienienia, szorstką i przesuszoną skórę, podrażnienia i pieczenie. W tej grupie ponad 62% osób zadeklarowało, że zmianom na skórze towarzyszy odczuwalny świąd. Poza atopikami, w grupie testujących znalazło się 15% osób, które swoje zmiany określiły jako „egzema” a kolejne nieco ponad 6% stanowili pacjenci dorośli z łuszczycą.

 

Świąd

Ciekawe wyniki przyniosło testowanie w zakresie jednego z głównych objawów kilku różnych dermatoz – czyli świądu.

 


Prawie 90% pacjentów testujących krem, zadeklarowało, że występuje u nich problem świądu. Wyniki ankiet jednoznacznie pokazują, że testowany preparat bardzo dobrze radzi sobie ze świądem. Ponad 83% osób biorących udział w teście, zakomunikowało, że w efekcie stosowania testowanego produktu, kwestia świądu uległa poprawie. Przy czym u prawie 21% testujących problem świądu zniknął na stałe, ponad 50% pacjentów zauważyła znaczną poprawę, a świąd wracał dopiero po dłuższym czasie. Z kolei 13 pacjentów zauważyło poprawę, przy czym swędzenie szybko wracało.

Na zakończenie, cytujemy kilka Waszych opinii o testowanym kremie kojąco-zmiękczającym EMOTOPIC (pisownia oryginalna):

Patrząc na to, co działo się z moim dzieckiem, jest znacznie większa poprawa stanu skory! Nie płacze, a jesli już to zdecydowanie mniej, bo mniej swędzi. Nie budzi się w nocy. Skóra jest bardziej miękka i mniej zaczerwieniona.

 

Jest delikatny, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Dziecko nie denerwuje się przy kremowaniu. Skóra pozostaje nawilżona a nie tłusta.

 

Szukam preparatu, który dorówna dotychczas stosowanym kosmetykom. I jestem pod wrażeniem. Testowanemu emolientowi zdecydowanie się to udało.

Komentarze

Dodaj komentarz