Wsparcie pacjentów w dobie koronawirusa

2020-03-22

Wystartujemy z Projektem wsparcia dla rodzin i pacjentów z AZS

#SOSatopia #KonsultantKrajowyDermatologii #PTCA #Sanofi #CompassPR #HrabiaChceJeść #FundacjaAlabaster #KoalicjaSkinHub

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami prasowymi i apelami Konsultanta Krajowego ds. Dermatologii Pani Profesor Joanna Narbutt oraz Prezesa Polskie Towarzystwo Chorób AtopowychHubert Godziątkowski, ponad 30% pacjentów z Atopowym Zapaleniem Skóry (pacjenci ze zdiagnozowaną współistniejącą Astmą) –  zalicza się do grupy podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem.

Czytaj artykuł w portalu „Na Temat”

Dodatkowo biorąc pod uwagę ekstraordynaryjną sytuację związaną z ogłoszonym stanem epidemii, PTCA wraz z przyjaciółmi zdecydowało się uruchomić w trybie pilnym Projekt wsparcia rodzin atopowych, pod roboczą nazwą ?„SOSatopia”. Projekt merytorycznie wspiera Krajowy Konsultant ds. Dermatologii.

 Jak planujemy pomagać?

  • Regularne wideoczaty z lekarzami dermatologami, alergologami, pulmonologami, psychologami;
  • Webinary tematyczne ze specjalistami
  • Uruchomienie dedykowanej INFOLINII (pomoc w zakresie utrudnień z dostępem do wizyt lekarskich, leków, rzetelnej wiedzy)
  • Regularne publikacje wideo z przepisami kulinarnymi, poradami o zdrowej żywności itp
  • Wsparcie produktowe oraz pomoc w refinansowaniu leczenia dla najbardziej potrzebujących

Katalog form wsparcia pozostawiamy otwarty, zależnie od Waszych preferencji i Partnerów, którzy dołączą do Projektu Wsparcia.

Potrzebujemy waszej pomocy!

Udostępniajcie ten artykuł znajomym, a przede wszystkim KOMENTUJCIE na fejsbuku i wpisujcie Wasze pomysły na ciekawe formy wsparcia, których nie wymieniliśmy, a które powinny się znaleźć w katalogu planowanych aktywności-to ważne – najlepsza pomoc to taka, której oczekujemy!

Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do projektu!

 

Chcielibyśmy na tym etapie podziękować naszym przyjaciołom, organizacjom, które na ten moment wyraziły wolę bezinteresownego wsparcia:

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych
Fundacja Alabaster
SkinHub – Koalicja na Rzecz Dermatoz Niezakaźnych i Alergii
Sanofi
hrabia_chce_jesc
Compass PR

Jednocześnie furtka dla każdej formy wsparcia ? #SOSatopia pozostaje otwarta. Zapraszamy organizacje, Firmy, Partnerów PTCA do przyłączania się do tej inicjatywy-każda pomoc i każdy dodatkowy „klocek” obudowujący wsparcie – bezcenny. Chcecie pomóc? piszcie na ? info@ptca.pl

Komentarze

Dodaj komentarz