Złoty OTIS dla PTCA Hubert Godziątkowski

Złoty OTIS dla PTCA!

2023-04-25

„Dla całego Świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym Światem”-takim cytatem Prezes PTCA Hubert Godziątkowski spuentował misję Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych-dedykując nagrodę pacjentom-w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej podczas gali rozdania prestiżowych nagród świata medycyny „Złoty OTIS Zaufania”.

Złoty OTIS goes to…

Z prawdziwą dumą informujemy, że podczas tegorocznej gali, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych oraz jego Prezes i założyciel-Hubert Godziątkowski-odebrali nagrodę i statuetkę „Złoty OTIS Zaufania” w kategorii „Medycyna Przyszłości”. Kapituła nagród doceniła nasze Stowarzyszenie za „spektakularną aktywność w zakresie dotarcia ze wsparciem do 100 tysięcy pacjentów z atopowym zapaleniem skóry”. Jesteśmy dumni i tę prestiżową nagrodę traktujemy jak motywacje do jeszcze większej pracy na rzecz pacjentów, nie tylko z AZS ale też z innymi dermatozami zapalnymi, chorobami atopowymi, alergiami oraz chorobami ze wspólnym podłożem zapalnym typu 2.

Prezes PTCA-Hubert Godziątkowski, nagrodę odebrał osobiście z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, V-ce Ministra Zdrowia-Macieja Miłkowskiego.

 

Hubert Godziątkowski i Maciej Miłkowski

Na zdjęciu od lewej: Hubert Godziątkowski-Prezes PTCA i Maciej Miłkowski-V-ce Minister Zdrowia

O nagrodzie:

Nagrodę zaufania Złoty OTIS otrzymują osoby i organizacje, które nie tylko mają wybitne osiągnięcia, jeśli chodzi o poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, ale również których pacjenci mogą obdarzyć najwyższym zaufaniem. O przyznaniu nagrody decyduje Kapituła Nagrody, składająca się z ponad 60 uczestników, zapewnia to obecność specjalistów z każdej dziedziny medycyny oraz farmacji i diagnostyki laboratoryjnej.

      Hubert Godziątkowski-Prezes PTCA o otrzymanej nagrodzie:

Zanim przejdę do podziękowań, chciałbym zadedykować tą nagrodę pacjentom z chorobami atopowymi, bo to dzięki nim i dla nich istniejemy. „Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem”.  Jest to cytat pochodzący „Małego Księcia” który od lat przyświeca naszej misji. Ciężko jest funkcjonować bez motywacji, a nas motywują do działania pacjenci na rzecz których działamy…

Gdy kilka lat temu ruszaliśmy z kampanią Zrozumieć AZS, choroba postrzegana była przez wielu skrajnie, albo jako choroba zakaźna, albo jako niegroźna wysypka wieku dziecięcego która sama przejdzie. Walczyliśmy ze stygmatyzacją i niewiedzą, edukowaliśmy, uruchomiliśmy infolinię dla pacjentów, pokazywaliśmy dobre rozwiązania, zapewnialiśmy opiekę psychologiczną i rzeczową. Poprzez kampanie społeczne realizowane w ostatnich latach udało nam się nie tylko zmienić społeczne postrzeganie choroby, ale też wywalczyć fundamentalne zmiany w systemowym podejściu do leczenia pacjentów.

Nie udałoby się to, gdyby nie członkowie i wolontariusze Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych, którym ogromnie dziękuję. Poświęcają oni swój czas i energię dla innych, dzielą się doświadczeniami, wspierają swoim doświadczeniem tych pacjentów którzy dopiero zderzają się z diagnozą, czy systemem.

Dziękuję ekspertom z którymi na co dzień współpracujemy… Konsultantom Krajowym, Konsultantom Wojewódzkim, profesorom, oraz wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, psychologom i innym pracownikom ochrony zdrowia, którzy obdarzają nas zaufaniem i merytorycznym wsparciem.

Ponadto dziękuję naszym partnerom instytucjonalnym: Ministerstwu Zdrowia (w szczególności Ministrowi Miłkowskiemu), Rzecznikowi Praw Pacjenta, Narodowemu Funduszowi Zdrowia, Posłom i Senatorom, z którymi przez te lata wielokrotnie dyskutowaliśmy o poprawie sytuacji pacjentów. Podczas spotkań i wymiany korespondencji czasami się zgadzaliśmy, czasami się spieraliśmy, ale koniec końców zawsze udawało nam się osiągnąć kompromis, którego efektem była realna poprawa sytuacji pacjentów. Bardzo dziękuję za cierpliwość i czas jaki nam poświęcacie,

Nie mogę zapomnieć o naszych partnerach biznesowych którzy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, albo potrzeby serca wspierali nas przez te wszystkie lata. Bardzo dziękuję.

Mojej rodzinie, dziękuję za miłość jaką mnie obdarzają, oraz za cierpliwość i wyrozumiałość.

Na koniec chciałbym podziękować kapitule za uznanie i pogratulować pozostałym nagrodzonym.

 

 

 

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Złoty OTIS dla PTCA!”

  1. Barbara, 25.04.2023 pisze:

    Gratuluje i popieram działalnišć

Dodaj komentarz