AZS pakiet informacyjny dla szkół i przedszkoli

Edukacja medyczna
Data: 06.10.2017 godz. 00.00

Długo wyczekiwany „AZS Pakiet Informacyjny dla Szkół i Przedszkoli” już jest dostępny do pobrania!

PTCA z dumą prezentuje…

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rodziców i opiekunów dzieci z AZS, przygotowało dla Was specjalny zestaw materiałów, który jest doskonałym źródłem wiedzy w zakresie samej choroby jak i profilaktyki oraz sposobów prawidłowej opieki nad dzieckiem dotkniętym AZS, podczas pobytu w przedszkolu lub szkole.

Materiał jest skierowany zarówno do wychowawców i nauczycieli, którzy na co dzień sprawują w przedszkolu i szkole opiekę nad dzieckiem z AZS jak i również do rodziców. Pakiet Informacyjny to przystępne i napisane zrozumiałym językiem kompendium  z zakresu podstaw wiedzy o atopowym zapaleniu skóry ale też zbiór bardzo praktycznych i pomocnych porad, w jaki sposób prawidłowo dbać o komfort dziecka przewlekle chorego, podczas pobytu w placówce dydaktycznej.

Pakiet promuje kompleksowe (holistyczne) podejście do spraw związanych z opieką nad dzieckiem atopowym zarówno w zakresie codziennej rutyny i zabiegów pielęgnacyjnych, jak i dotyka aspektów psychologicznych, związanych ze sferą emocjonalną.

I wreszcie Pakiet Informacyjny promuje budowanie prawidłowych i konstruktywnych relacji oraz uczciwej komunikacji pomiędzy rodzicami/opiekunami, a kadrą dydaktyczną w przedszkolu i szkole. W ramach Pakietu, znajdziecie też 2 istotne załączniki, które są narzędziem do współpracy na lini dom-placówka i są bardzo pomocne w budowaniu relacji, wzajemnego zrozumienia i prawidłowych postaw, zarówno rodziców jak i kadry dydaktycznej oraz innych dzieci w grupie przedszkolnej i klasie.

Nadrzędnym celem, który przyświecał PTCA przy przygotowaniu Pakietu Informacyjnego jest budowa świadomości w społeczeństwie, szerokopojęta edukacja oraz dbałość a jak najwyższe standardy w opiece nad dzieckiem atopowym w przedszkolu i szkole Jesteśmy głęboko przekonani, że przygotowane przez nas materiały w istotny sposób wpłyną na polepszenie komfortu życia całej atopowej rodziny i pozwolą naszym dzieciom prawidłowo się rozwijać, w atmosferze tolerancji, empatii i z zachowaniem standardów „równych szans” dla wszystkich. Czego z całego serca Wszystkim życzymy. Pod tekstem tego artykułu znajdziecie okładkę „Pakietu”. Prosimy kliknąć w okładkę wydawnictwa i zostaniecie przeniesieni do podstrony Portalu PTCA, skąd można pobrać kompletny „Pakiet Informacyjny dla Szkół i Przedszkoli” wraz z załącznikami.

 


Przejdź do podstrony „Poradnik ABC Atopii” i pobierz „Pakiet” wraz z załącznikami tutaj


 

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować 2 Firmom, które wsparły wydatnie inicjatywę powstania „Pakietu”, dzięki czemu ten ciekawy i bardzo potrzebny materiał może być udostępniony dla Wszystkich zainteresowanych NIEODPŁATNIE.

Oceanic S.A
Właściciel marki Oillan med+
Emolienty i preparaty do skóry atopowej, suchej i wrażliwej od pierwszych dni życia www.oillan.pl

   BestMedicalBrands
Właściciel Sklepu medycznego wyspecjalizowanego dla atopików i alergików www.sklepatopika.pl

Komentarze

Dodaj komentarz