Magazyn Atopia nr 4/2018 już jest!

Edukacja medyczna
Data: 19.12.2018 godz. 00.00

Wydanie świąteczne naszego Magazynu „Atopia”, nr 4/2018 jest już dostępne do pobierania i czytania.

 

O czym przeczytacie w najnowszym wydaniu?

W zamykającym rok kalendarzowy numerze Atopii, skupiamy się na kwestiach, które w ciągu całego roku, w rozmowach rodziców w Grupach Wsparcia, budziły największe kontrowersje.

Z artykułu autorstwa Anny Przyborskiej, dowiemy się jakie mamy możliwości i narzędzia w zakresie diagnostyki alergii oraz nietolerancji pokarmowej. Z kolei Pan doktor Damian Parol w swoim elektryzującym materiale, udowadnia, dlaczego nie powinniśmy się dawać „naciągać” na testy nietolerancji pokarmowej IgG.

W pierwszym artykule w ramach nowego cyklu, lekarz, Pani Karina Polak, dzieli się z nami swoją wiedzą z zakresu roli histaminy w leczeniu atopowego zapalenia skóry i pokazuje, jakie elementy pokarmu są bogate w histaminę, a jakie stymulują jej produkcję. Pani Docent Magdalena Trzeciak, w swoim opracowaniu przybliży Wam pojęcie „Emolientu PLUS”-nowej kategorii dermokosmetyków, które oficjalnie zaistniały w konsensusie medycznym obowiązującym od 2018 roku.

Nie zabraknie też przygód z naturą. Agnieszka Waszak z „Kociołka Wiedźmy” opowie nam jakie zioła możemy stosować w produkcji własnych kremów, maceratów i nalewek, a Joanna Wujcik-Lasocka, pokaże nam w jaki sposób możemy wykorzystać Jogę do osiągnięcia równowagi wewnętrznej.

Ponadto, w dziale „Dieta” odbędziemy daleką podróż do Indii i dowiemy się jak oczyścić organizm  po Świętach, za pomocą przysmaków i przypraw kuchni Ajurwedyjskiej. Tradycyjnie mamy też coś dla najmłodszych. W opowiadaniu terapeutycznym, dzieci poznają tajemniczego marabuta, który odwiedza małego atopika w poszukiwaniu szczęścia…

W tym wydaniu, zdecydowaliśmy się też na nowy dział, w którym zamieszczamy informacje o dostępnych bezpłatnych badaniach klinicznych i programach lekowych w leczeniu atopowego zapalenia skóry. I na koniec niespodzianka, specjalnie dla Was o Partnerów PTCA kilka atrakcyjnych kuponów rabatowych, na produkty atopowe!


Na stronę pobierania „Atopii” można wejść klikając w link opublikowany nad artykułem lub klikając tutaj.Życzymy przyjemnej lektury,

Redakcja PTCA

Komentarze

Dodaj komentarz