Aktualności PTCA: biuletyn#1

2018-09-26

Sprawdź, co się aktualnie dzieje w Polskim Towarzystwie Chorób Atopowych. Począwszy od kolejnego wydania kwartalnika „ATOPIA”, rezygnujemy z działu „Aktualności PTCA”. Informacje o sprawach Stowarzyszenia w toku będziemy przekazywać w formie krótkiego biuletynu-artykułu. Przed wami Biuletyn#1.

Zmiany organizacyjne w Stowarzyszeniu

W sierpniu br.  nastąpiły zmiany formalne we Władzach Stowarzyszenia. Po rezygnacji z funkcji w Zarządzie, Pani Małgorzaty Walczak, stanowisko Prezesa PTCA objął Pan Hubert Godziątkowski. Obecnie mamy więc Zarząd 2-osobowy z wakatem na stanowisku Członka Zarządu PTCA. Zainteresowanych objęciem funkcji Członka Zarządu PTCA, prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym, na adres: info@ptca.pl

Nasza organizacja rośnie w siłę

Na dzień dzisiejszy w PTCA zarejestrowało się 1150 aktywnych Członków Uczestników, a liczba użytkowników w administrowanych przez PTCA Grupach Wsparcia, przekroczyła liczbę 32 tys. W uzgodnieniu z Administratorami Zamkniętych Grup Wsparcia, zaostrzyliśmy kryteria przyjęć nowych użytkowników do Grup, dbając tym samym o moziiwie wysoki i kontrolowany poziom merytoryczny dyskusji i wsparcia. Prosimy Was także o aktywne udostępnianie rodzicom dzieci dotkniętych chorobami atopowymi oraz pacjentom, wszelkich informacji na temat naszej aktywności-tak abyśmy stworzyli silną, mówiącą jednym głosem, ważną organizację.

Mamy bardzo ambitne cele, wiele jeszcze przed nami i każde wsparcie, każda osoba wspierająca nasz projekt się liczy!

Kwartalnik Atopia

Po emisji „ATOPII” nr 3/2018, powoli przygotowujemy się do wydania świątecznego „ATOPIA” nr 4/2018. Począwszy od kolejnego wydania naszego Magazynu, rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych histaminie, dietom i suplementacji, widzianych oczami lekarza i jednocześnie osoby dorosłej, dotkniętej atopią. Tym samym informujemy o podjętej stałej współpracy z autorką cyklu, Panią lek. Kariną Polak. Ostatnie wydanie „ATOPIA” nr 3/2018, zostało przez czytelników pobranie ponad 32.000 razy! Dziękujemy naszym wiernym czytelnikom i mamy nadzieję, że najbliższe „świąteczne” wydanie „ATOPII”, pobije nasz dotychczasowy rekord ponad 62 tys. pobrań.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania czy potrzeby związane z naszym Magazynem, piszcie, przesyłajcie teksty, Wasze opinie. Adres redakcji to: redakcja@ptca.pl. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z ostatnim wydaniem „ATOPII”, zamieszczamy link do pobrania tutaj

Kampania „Odetchnij z ulgą”

Po raz kolejny już, PTCA przyjęło  patronat merytoryczny w Kampanii „odetchnij z ulgą”, prowadoznej przez WarsawPress (dodatek papierowy do dziennika Gazeta Wyborcza + e-wydania artykułów w kampanii online). W wydaniu jesiennym został opublikowany artykuł o sposobach walki z roztoczami kurzu domowego, autorstwa Huberta Godziątkowskiego, Prezesa naszego Stowarzyszenia. Artykuł można podejrzeć online, klikając w poniższą ilustrację kampanii:

 

 

Testowanie produktów

Wraz z naszymi Partnerami (Członkami Wspierającymi), na okres jesienno zimowy, planujemy przeprowadzenie dla Was co najmniej 2 akcji „Wielkiego testowania produktów atopowych”. O szczegółach będziemy standardowo informować w odrębnych wiadomościach i na naszym profilu FB.

Pokusiliśmy się o wyliczenia i zauważyliśmy, że w tego typu „akcjach produktowych”-dzięki wsparciu naszych Partnerów (logosy marki lub firm, poniżej), do Członków PTCA trafiło już nieco ponad 3.500 darmowych, pełnoprawnych atopowych produktów. Dziękujemy!

 

La Roche-Posay Best medical Brands

                                   

Centrum leczenia AZS i atopii

Cały czas aktywnie prowadzimy działania organizacyjno-formalne, w ramach tzw. Funduszy Norweskich. Ostatecznie projekt ma doprowadzić do przeprowadzenia w Polsce badań epidemiologicznych (AZS), budowę spójnych modeli leczenia i ostatecznie uruchomienie Centrum Leczenia AZS i Atopii. W projekt na ten moment zaangażowane są następujące podmioty: Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (podmiot wiodący), Fundacja Alabaster, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Gdański. Jako, że projekt ma charakter międzynarodowy, do projektu dołączą niedługo podmioty z Białorusi, Łotwy i Islandii.

Poradnik ABC AZS

Na październik br. planujemy dla Was nie lada gratkę. Przy wsparciu marki Eau Thermale Avene, opracowujemy kompletny pakiet informacyjny wraz z poradnikiem pod roboczą nazwą „ABC AZS”. Będzie to wydawnictwo oparte o wydany w zeszłym roku „AZS-Pakiet Informacyjny dla szkół i przedszkoli”, wzbogacony o poradnik dla opiekunów dzieci z AZS i w nowej szacie graficznej. Co najważniejsze wydawnictwo ukaże się w tradycyjnej formie papierowej i będzie nieodpłatnie dostępne w gabinetach lekarskich, niektórych aptekach, szpitalnych oddziałach alergologii i dermatologii oraz w zainteresowanych placówkach dydaktycznych (szkoły i przedszkola). A tymczasem zachęcamy do pobrania naszego poprzedniego wydawnictwa, które wydaliśmy dzięki wsparciu marki Oillan Med+ oraz firmy BestMedicalBrands (marka Comfifast). Pobierz tutaj.

 

Nowa strona www PTCA

Trwają prace nad budową zupełnie nowego serwisu internetowego PTCA. Nowa strona będzie ładniejsza, bardziej funkcjonalna i w zasadzie lepsza pod każdym względem. Szata graficzna i struktura strony głównej została wyłoniona w drodze głosowania w naszej Grupie Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS.

Prezentacja dla Firm (Członkowie Wspierający)

Nie byłaby możliwa nasza aktywność i działalność bez wsparcia naszych Partnerów-Członków Wspierających PTCA (Firmy). Dołączając do PTCA i wpierając naszą atopową społeczność, podmioty gospodarcze mają dzięki temu możliwość realizowania tak ważnej w dzisiejszych czasach polityki odpowiedzialności społecznej (CSR). Dodatkowo praca z PTCA to świetna okazja do realizacji strategii „bliżej klienta” i dotarcia do szerokiej grupy odbiorców docelowych. Jeżeli reprezentujesz Firmę lub jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą, rozważ członkostwo w PTCA i wybierz drogę realnego wsparcia naszej atopowej społeczności. Członkostwo w PTCA to przygoda ale też sporo benefitów z tego wynikających. Zarząd PTCA przygotował też krótką prezentację, która opisuje podstawowe możliwe obszary współpracy Firm z naszym Stowarzyszeniem.

Klikając tutaj przejdziecie do podstrony z opisem możliwych obszarów współpracy.


 

Potrzebne wsparcie! Przypominamy się i prosimy o wsparcie. Każda podarowana złotówka przybliża nas do realizacji jednego z naszych – wielu ambitnych celów.

Jeżeli masz możliwości finansowe i zechcesz wesprzeć naszą inicjatywę, kliknij tutaj i przelej nam w ramach darowizny dowolna kwotę. Dziękujemy!To chyba wszystko z najważniejszych rzeczy, macie pytania, pomysły – piszcie info@ptca.pl

TYLKO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Do usłyszenia, pozdrawiamy Zarząd PTCA

Komentarze

Dodaj komentarz