Sprawdź, co się aktualnie dzieje w Polskim Towarzystwie Chorób Atopowych. Począwszy od kolejnego wydania kwartalnika "ATOPIA", rezygnujemy z działu "Aktualności PTCA". Informacje o sprawach Stowarzyszenia w toku będziemy przekazywać w formie krótkiego biuletynu-artykułu. Przed wami Biuletyn#1.

1) Zmiany organizacyjne w Stowarzyszeniu

W sierpniu br.  nastąpiły zmiany formalne we Władzach Stowarzyszenia. Po rezygnacji z funkcji w Zarządzie, Pani Małgorzaty Walczak, stanowisko Prezesa PTCA objął Pan Hubert Godziątkowski. Obecnie mamy więc Zarząd 2-osobowy z wakatem na stanowisku Członka Zarządu PTCA. Zainteresowanych objęciem funkcji Członka Zarządu PTCA, prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


2) Nasza organizacja rośnie w siłę:

Na dzień dzisiejszy w PTCA zarejestrowało się 1150 aktywnych Członków Uczestników, a liczba użytkowników w administrowanych przez PTCA Grupach Wsparcia, przekroczyła liczbę 32 tys. W uzgodnieniu z Administratorami Zamkniętych Grup Wsparcia, zaostrzyliśmy kryteria przyjęć nowych użytkowników do Grup, dbając tym samym o moziiwie wysoki i kontrolowany poziom merytoryczny dyskusji i wsparcia. Prosimy Was także o aktywne udostępnianie rodzicom dzieci dotkniętych chorobami atopowymi oraz pacjentom, wszelkich informacji na temat naszej aktywności-tak abyśmy stworzyli silną, mówiącą jednym głosem, ważną organizację. 

Mamy bardzo ambitne cele, wiele jeszcze przed nami i każde wsparcie, każda osoba wspierająca nasz projekt się liczy!


3) Kwartalnik Atopia:

Po emisji "ATOPII" nr 3/2018, powoli przygotowujemy się do wydania świątecznego "ATOPIA" nr 4/2018. Począwszy od kolejnego wydania naszego Magazynu, rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych histaminie, dietom i suplementacji, widzianych oczami lekarza i jednocześnie osoby dorosłej, dotkniętej atopią. Tym samym informujemy o podjętej stałej współpracy z autorką cyklu, Panią lek. Kariną Polak. Ostatnie wydanie "ATOPIA" nr 3/2018, zostało przez czytelników pobranie ponad 32.000 razy! Dziękujemy naszym wiernym czytelnikom i mamy nadzieję, że najbliższe "świąteczne" wydanie "ATOPII", pobije nasz dotychczasowy rekord ponad 62 tys. pobrań.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania czy potrzeby związane z naszym Magazynem, piszcie, przesyłajcie teksty, Wasze opinie. Adres redakcji to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z ostatnim wydaniem "ATOPII", zamieszczamy link do pobrania (należy kliknąć w okładkę)


4) Kampania "Odetchnij z ulgą"

Po raz kolejny już, PTCA przyjęło  patronat merytoryczny w Kampanii "odetchnij z ulgą", prowadoznej przez WarsawPress (dodatek papierowy do dziennika Gazeta Wyborcza + e-wydania artykułów w kampanii online). W wydaniu jesiennym został opublikowany artykuł o sposobach walki z roztoczami kurzu domowego, autorstwa Huberta Godziątkowskiego, Prezesa naszego Stowarzyszenia. Artykuł można podejrzeć online, klikając w poniższą ilustrację kampanii:5) Testowanie produktów

Wraz z naszymi Partnerami (Członkami Wspierającymi), na okres jesienno zimowy, planujemy przeprowadzenie dla Was co najmniej 2 akcji "Wielkiego testowania produktów atopowych". O szczegółach będziemy standardowo informować w odrębnych wiadomościach i na naszym profilu FB.

Pokusiliśmy się o wyliczenia i zauważyliśmy, że w tego typu "akcjach produktowych"-dzięki wsparciu naszych Partnerów (logosy marki lub firm, poniżej), do Członków PTCA trafiło już nieco ponad 3.500 darmowych, pełnoprawnych atopowych produktów. Dziękujemy!


                                                                


6) Centrum leczenia AZS i atopii

Cały czas aktywnie prowadzimy działania organizacyjno-formalne, w ramach tzw. Funduszy Norweskich. Ostatecznie projekt ma doprowadzić do przeprowadzenia w Polsce badań epidemiologicznych (AZS), budowę spójnych modeli leczenia i ostatecznie uruchomienie Centrum Leczenia AZS i Atopii. W projekt na ten moment zaangażowane są następujące podmioty: Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (podmiot wiodący), Fundacja Alabaster, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Gdański. Jako, że projekt ma charakter międzynarodowy, do projektu dołączą niedługo podmioty z Białorusi, Łotwy i Islandii.


7)  Poradnik ABC AZS

Na październik br. planujemy dla Was nie lada gratkę. Przy wsparciu marki Eau Thermale Avene, opracowujemy kompletny pakiet informacyjny wraz z poradnikiem pod roboczą nazwą "ABC AZS". Będzie to wydawnictwo oparte o wydany w zeszłym roku "AZS-Pakiet Informacyjny dla szkół i przedszkoli", wzbogacony o poradnik dla opiekunów dzieci z AZS i w nowej szacie graficznej. Co najważniejsze wydawnictwo ukaże się w tradycyjnej formie papierowej i będzie nieodpłatnie dostępne w gabinetach lekarskich, niektórych aptekach, szpitalnych oddziałach alergologii i dermatologii oraz w zainteresowanych placówkach dydaktycznych (szkoły i przedszkola). A tymczasem zachęcamy do pobrania naszego poprzedniego wydawnictwa, które wydaliśmy dzięki wsparciu marki Oillan Med+ oraz firmy BestMedicalBrands (marka Comfifast)-możliwość pobrania, po kliknięciu w okładkę "Pakietu"
8) Nowa strona www PTCA

Trwają prace nad budową zupełnie nowego serwisu internetowego PTCA. Nowa strona będzie ładniejsza, bardziej funkcjonalna i w zasadzie lepsza pod każdym względem. Szata graficzna i struktura strony głównej została wyłoniona w drodze głosowania w naszej Grupie Wsparcia dla rodziców dzieci z AZS.


9) Prezentacja dla Firm (Członkowie Wspierający)

Nie byłaby możliwa nasza aktywność i działalność bez wsparcia naszych Partnerów-Członków Wspierających PTCA (Firmy). Dołączając do PTCA i wpierając naszą atopową społeczność, podmioty gospodarcze mają dzięki temu możliwość realizowania tak ważnej w dzisiejszych czasach polityki odpowiedzialności społecznej (CSR). Dodatkowo praca z PTCA to świetna okazja do realizacji strategii "bliżej klienta" i dotarcia do szerokiej grupy odbiorców docelowych. Jeżeli reprezentujesz Firmę lub jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą, rozważ członkostwo w PTCA i wybierz drogę realnego wsparcia naszej atopowej społeczności. Członkostwo w PTCA to przygoda ale też sporo benefitów z tego wynikających. Zarząd PTCA przygotował też krótką prezentację, która opisuje podstawowe możliwe obszary współpracy Firm z naszym Stowarzyszeniem.

Klikając w poniższą ikonkę przejdziecie do strony pobierania prezentacji:


10) Potrzebne wsparcie!

Przypominamy się i prosimy o wsparcie. Każda podarowana złotówka przybliża nas do realizacji jednego z naszych - wielu ambitnych celów.

Jeżeli masz możliwości finansowe i zechcesz wesprzeć naszą inicjatywę, kliknij w "rękę z sercem" i przelej nam w ramach darowizny dowolna kwotę. Dziękujemy!
To chyba wszystko z najważniejszych rzeczy, macie pytania, pomysły-piszcie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TYLKO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Do usłyszenia, pozdrawiamy

Zarząd PTCA

 

Udostępnij stronę znajomym