PTCA beneficjentem Google Ad Grants

2018-10-30

Od wczoraj Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych jest odbiorcą programu Google Ad Grants, dzięki któremu Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie działalności reklamowej w sieci wyszukiwania Google do poziomu USD 10.000/miesięcznie

Google Ad Grants

Grant od Google jest formą wsparcia zarejestrowanych i zweryfikowanych organizacji Non Profit, których działalność charakteryzuje się organizacją i realizacją celów statutowych na zasadach wsparcia charytatywnego zainteresowanych grup odbiorców. W rzeczywistości Grant umożliwia organizacji Non Profit zbudowanie kampanii reklamowej w sieci wyszukiwania Google (reklamy tekstowe Google Ad Words) i bezkosztowe korzystanie z limitu na wydatki reklamowe, do kwoty 10 tysięcy dolarów amerykańskich, miesięcznie.

Google Grants stanowi dla nas ogromne wsparcie i jest realną podstawą do budowy komunikacji silnej i z dobrym wizerunkiem organizacji, która ze swoim komunikatem będzie miała teraz możliwość dotarcia do bardzo szerokiej grupy odbiorców zainteresowanych tematyką chorób atopowych. Przyjęta strategia komunikacyjna PTCA w zakresie tworzenia kampanii reklamowej w Google, określa obszary, w których chcielibyśmy”wyjść” z komunikacją szeroko, poza nasze zamknięte Grupy Wsparcia na Fejsbuku.

Planujemy wzmożoną komunikację i podział budżetu reklamowego na następujące obszary:

Powyższe to nasze zadania marketingowe do pilnej realizacji.

Facebook for nonprofits

Warto też wspomnieć, że PTCA zostało również zarejestrowane i zaakceptowane w programie Facebook for Nonprofits. Dzięki temu, na naszym profilu fejsbukowym, pojawił się przycisk „przekaż datek„-dzięki czemu, teraz każdy w prosty sposób korzystając z wbudowanego mechanizmu płatności elektronicznych, może wspomóc naszą organizację dowolną kwotą darowizny-do czego gorąco zachęcamy. Dodatkowo znaleźliśmy się na liście organizacji charytatywnych, co umożliwia użytkownikom Fejsbuka organizowanie zbiórek celowych na rzecz Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych.

Z kolei PTCA ma możliwość tworzenia zbiórek na konkretne cele statutowe. Pierwszą tego typu akcję już odpaliliśmy i zbieramy na dofinansowanie wspólnych letnich wakacji dla rodzin atopowych. Główny cel to zebranie funduszy dofinansowania w ramach wspólnego projektu PTCA i Fundacji Alabaster-który to projekt zakłada zorganizowanie tak potrzebnego wspólnego wypoczynku dla rodzin atopowych z dziećmi.

Komentarze

Dodaj komentarz